TRION

Firma Trion jest twórcą takich gier jak Rift, Defiance i Trove. Dodatkowo jest wydawcą gry ArcheAge oraz Devilian na Zachodzie.
RIFT

Rift jest produkcją z gatunku MMORPG. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Telara, w którym toczy się konflikt ze złym bóstwem – Regulosem. Gracze wcielają się w nieśmiertelnych wojowników i stają po jednej z nieprzychylnych sobie frakcji – Strażników (Guardians) lub Buntowników (Defiants).

Od czerwca 2013 roku, gra ta dostępna jest w formie Free-to-Play. Jednocześnie Trion wciąż oferuje możliwość opłacania abonamentu, która zapewnia wszystkie możliwe bonusy. Abonament można także opłacić kupując w grze także specjalne przedmiot – REX, który wymienia się na kredyty.

Rift oprócz wielu cech charakterystycznych dla gatunku MMO, oferuje także kilka nowych pomysłów: bogaty system budowy postaci poprzez zmianę drzewek zdolności oraz dynamicznie zmieniający się świat w wyniku inwazji.

DEFIANCE

Jest to gra MMO i strzelanka w jednym, która opowiada historię ściśle związaną z amerykańskim serialem pod tym samym tytułem, który produkowany jest przez stację SyFy.

Miejscem gry jest Ziemia w bliżej nieokreślonej przyszłości, która stała się sanktuarium dla niektórych obcych z kosmosu. Niestety, jest to także miejsce inwazji innych obcych. Planeta poddana została procesom terraformującym, a dodatkowo z rozbitych statków obcych wydostały się próbki fauny i flory z ich ojczystych planet.

Od czerwca 2014 roku gra ta jest dostępna w modelu Free-to-Play.

ARCHEAGE

Jest to gra stworzona przez koreańskie studio XL Games. Fabuła gry oparta jest na tradycyjnym schemacie konfliktu pomiędzy dwoma zwaśnionymi frakcjami zamieszkującymi dwa odległe kontynenty oddzielone morzem. Dodatkowo gracze popełniający przestępstwa mogą zostać wyrzutkami swojej frakcji i wstąpić do piratów.

Gra ta oferuje unikalne możliwości rozgrywki oraz levelowania postaci:

  • uprawa i hodowla zwierząt;
  • handel;
  • bardzo rozbudowany craft;
  • wędkarstwo;
  • wydobywanie skarbów
  • i wiele innych.

Dodatkowo gracze mogą brać udział w bitwach morskich, oblężeniach zamków i innych licznych zmaganiach PvP.

Jest to sandbox, więc każdy gracz sam decyduje w jaki sposób chce grać.

Informacje zostały zaczernięte ze strony Babagra.pl