Ayanad Earring-Poradnik

Może zastanawialiście się jaki jest sens robienia daily questów i zabijania bossów w Library po osiągnięciu 55 levelu? Otóż umożliwia to zdobycie bardzo ciekawego kolczyka, który w finalnej formie zwiększa staminę, focus, magic defence penetration oraz critical heal.

Oczywiście zdobycie go będzie wymagało trochę czasu, ale nie tak dużo jak w przypadku Dream Ring. Ale zacznijmy od początku.

Do rozpoczęcia serii questów potrzebny jest Unknown Orb. Aby go uzyskać należy zabić Recordkeeper Wynn, znajdującego się w dungeonie Screening Hall (pomiędzy 1 a 2 piętrem Biblioteki).

Otrzymujemy teraz pierwszy quest Orb of Secrets od NPC Lemian, znajdującego się Mistral Hall, pomiędzy 1 a 2 piętrem Biblioteki. Od razu otrzymujemy kolejny quest Special Collection, który wymaga zebrania trzech części The Form and Application of Tri-Dimensional Magic. Aby je znaleźć, należy udać się na pierwsze piętro biblioteki do pokoi A6, F4 i H6.

Po wykonaniu tego zadania zostajemy skierowani do NPC Belstrom, znajdującego sie Diamond Shores gdzie otrzymujemy quest Orb's Identity, wymagający zebrania 30 Ayanad Wizard's Token. Ayanad Wizard's Token jest nagrodą za wykonanie questu dzienniego, na każdym z poziomów Biblioteki, czyli dziennie można uzdbierać 3 tokeny. Po uzbieraniu 30 tokenów dostajemy pierwszą formę kolczyka, która nie daje jeszcze żadnych statyskyk:

Aby otrzymać kolejny quest, należy założyć kolczyk i udać się do pokoju A6 na pierwszym piętrze i znaleźć Sealed Secret Study Entrance:

W środku czeka na nas NPC Slevin i quest Bound, wysyłający nas z powrotem do Diamond Shores, gdzie otrzymujemy quest Stena's Spellbook. Aby go wykonać, należy wrócić na pierwsze piętro Biblioteki do pokoju H6 i znaleźć Stena's Secret Study Entrance:

W środku znajdziemy Stena's Bookshelf, którą należy zabić aby otrzymać quest item.

Stena's Bookshelf

Gdy to zrobimy, wracamy do Diamond Shores, gdzie otrzymujemy quest Gildaron's Heart, kierujący nas do pokoju F4 i Wynn's Secret Study Entrance:

W środku czeka Gildaron the Disobedient, którego musimy zabić aby otrzymać quest item.

Gildaron the Disobedient

Wracamy do Diamond Shores i otrzymujemy quest Freeing Slevin oraz quest item Ayanad Catalyst. Należy do połączyć z Lost Ayanad Earring oraz kolejnymi trzydziestoma Ayanad Wizard's Tokens. W ten sposób powstaje Awakening Earring, który musimy użyć na NPC Slevin w Sealed Secret Study. Po wykonaniu tego zadania dostajemy nową wersję kolczyka:

Dostajemy również następne zadanie do wykonania - A Speedy Recovery. Polega ono na ubieraniu trzech Ayanad Senior Council Manaprint

Można je otrzymać zabijając bossy Recordkeeper Wynn, Halnaak i Alexander w dungeonach pomiędzy piętrami Biblioteki. Item wypada tylko jeden, więc jeśli całe party chce wykonać quest, należy zabić 15 bossów.

Następne zadanie The Ghostly Mage kieruje nas na drugie piętro Biblioteki, do pokoju G8. Znajduje się tam wejście do Inkcalm Chamber, z którego możemy skorzystać tylko gdy mamy założony Solemn Ayanad Earring. W środku czeka NPC Mage Miller's Spirit z kolejnym questem An End to the Bloodshed. Do zabicia mamy dwa kolejne bossy z sekretnych pokoi:

  • Guardian Golem (A7)
  • Halnaak's Secret Study Guard (F1)

Dodatkowo musimy uzbierać dziesięć Ayanad Council Manaprint, które dropią z bossów z Bibliotece:

  • Stena the Vile
  • Kaylin the Rimewriter
  • Runert the Titan
  • Study Page Ecktom
  • Captain Jergant
  • Head Librarian Tinnereph

(z każdego bossa wypada tylko jeden item):

Gdy mamy już wszystkie itemy wracamy do NPC Mage Miller's Spirit i otrzymujemy kolejne zadanie Disarming the Library. Aby je wykonać musimy połączyć nasz Solemn Ayanad Earring z iteme questowym Tri-Dimensional Magic Scroll oraz z trzydziestoma Ayanad Wizard's Tokens. Otrzymamy w ten sposób Anima Cube. Jednak aby zadanie było kompletne, należy jeszcze zdobyć 1500 Anima Fragment. W nagrodę otrzymujemy lepszą wersję kolczyka:

  • Informacje zostały zaczerpnięte ze strony archeageonline.pl

Niestety nie posiadam wiedzy na temat dalszych etapów ale mam nadzieję uzupełnić temat gdy to się zmieni. A może Wy wiecie co należy dalej zrobić?