ArcheAge Update 2.9

Na 31 maja zapowiedziano wprowadzenie olbrzymiej aktualizacji 2.9 w ArcheAge, która to może całkowicie zmienić oblicze tej gry.

Oprócz miast budowanych przez graczy, będą oni mogli także tworzyć niezależne frakcje z własnymi bohaterami oraz dyplomatami negocjującymi warunki pokojowe, albo i nie, z innymi frakcjami. Oj będzie się działo!

Droga do stworzenia frakcji nie będzie jednak łatwa. Osoby, które zaglądają na forum z pewnością wiedzą już, że nie będzie także tania. No ale cóż się nie robi dla prestiżu i władzy!

Pewnie zadajcie sobie pytanie czym konkretnie będą Frakcje graczy i jaki będą mieć wpływ na grę?

Otóż Frakcje te zrzeszać mogą wszystkie rasy i działać będą podobnie do istniejących już w grze, czyli Harani, Nuia oraz Piraci. Oznacza to, że każda kolejna frakcja stworzona przez graczy wprowadzi na serwer kolejną frakcję, która będzie mogła negocjować pokój z innymi frakcjami lub też mieć do niech wrogie nastawienie. Frakcje tworzone przez graczy posiadać będą także swoja radę bohaterów i składać się będą z gildii, która ja utworzyła oraz z innych zjednoczonych w postaci aliansu. Co ciekawe, wielkość frakcji zależeć będzie od ilości posiadanych zamków na Aurorii. I tak:

*od 0 do 1 – maksymalnie 100 graczy

*2 zamki to maksymalnie 150 graczy

*3-4 zamki to maksymalnie 200 graczy należących do frakcji.

I tutaj jest mała zagwozdka – w wersji koreańskiej, aktualizacja wprowadziła możliwość budowania zamków na kolejnych 2 terytoriach: Sungold Fields i Exeloch. Wygląda na to, że wersja EU/ NA nie doczeka się tej zmiany. Przynajmniej na starcie.

No dobrze, zacznijmy od tego w jaki sposób będzie można założyć frakcję – a nie będzie to droga łatwa i tania.

Aby założyć frakcję gildia musi posiadać zamek oraz Ratusz rozbudowany na poziom 3, w którym to znajdzie się specjalny stół rzemieślniczy – Declaration Workbench. To właśnie na tym stole można wytworzyć Crimson Watch Tribute, dzięki któremu można rozpocząć drogę do niepodległości.
Crimson Watch Tribute jest paczką, do wytworzenia której potrzeba 1.000 Lord Coinów i każdy członek gildii może stworzyć tą paczkę. Po jej wytworzeniu przetrwa ona tylko 2 godziny i w tym czasie musi zostać dostarczona do reprezentanta Crimson Watch w Golden Ruins – Andre. Jest tylko jedno małe „ale”…
W momencie stworzenia paczki informacja o tym jest pojawia się w komunikacie systemowym, który widoczny jest przez wszystkich graczy na danym serwerze. Niech rozpocznie się polowanie!
Reprezentant Andre dostępny będzie tylko w soboty i w niedziele pomiędzy 12:00, a 21:00 i tylko w tych godzinach można dostarczyć paczkę.
Po dostarczeniu paczki, lider gidlii zakładającej frakcje otrzyma misję, która wymaga zabicia jednego z generałów w Fortecy na Diamond Shores.
Po zabiciu generała Andre da kolejny quest, tym razem na wytworzenie królewskiej pieczęci. I to jest ta własnie najdroższa część zakładania frakcji, gdyż potrzebne do tego będzie:

*1,000 wooden mana wisp

*1,000 two-hander mana wisp

*3,000 cloth mana wisp

*3,000 leather mana wisp

*3,000 plate mana wisp

Po zebraniu tych materiałów i dostarczeniu ich do Andre, lider otrzyma Deklarację Niepodległości, która jest końcowym elementem tworzenia frakcji.
Deklaracje należy zabrać do zamku, gdzie lider musi stanąć obok tronu i rozpocząć rytuał, do którego to potrzebnych jest co najmniej 50 członków gildii tworzącej frakcję używających emotki /vow.
Po zakończeniu czytania Deklaracji zamieni się ona w Independence Permit – element potrzebny do wytworzenia Flagi Niepodleglości na specjalnym workbench.
Flagę tą należy przetransportować do Archeum Lodestone znajdującego się w danym zamku, użyć i… gotowe!

Oto jak powstaje Frakcja tworzona przez graczy! Prawda, że pikuś?

Jakie są bonusy i konsekwencje należenia do frakcji stworzonej przez graczy?

Zacznijmy od tego, że do frakcji należeć mogą wszyscy gracze bez względu na rasę, ma ona swoich bohaterów i może, ale nie musi, negocjować pokój z innymi frakcjami. O ewentualnej zgodzie na Pokój decydować będzie głosowanie bohaterów! Raz na tydzień, w piątek, Władca Frakcji może spróbować wysłać Traktat pokojowy oraz prezent w postaci Lord Coinów do Nuian i Haranyan. Nie można zawierać pokoju z innymi Frakcjami tworzonymi przez graczy oraz z piratami!

Po otrzymaniu traktatu bohaterzy danej frakcji będą glosować nad tym, czy podpisać traktat pokojowy, czy też go odrzucić. Jeśli traktat został przyjęte, to gracze obu frakcji na 7 dni staną sie przyjacielsko nastawienie, czyli „zieloni”. Nadal można używać Bloodlust! Jeśli oferta zostanie odrzucona, to podarunek jest odesłany. Każda ze stron może zerwać traktat wcześniej – w przypadku zerwania przez Frakcje graczy, następuje ono natychmiast, jeśli chodzi o Nuian i Haranye, to ponownie Bohaterzy tej frakcji muszą zagłosować.

Frakcja graczy zarabia podatki z zamków oraz ziem, jakie posiada oraz jest oddzielną frakcją w bitwach PvP, takich jak chociażby Mistmerrow. Frakcje maja także do dyspozycji swój własny czat, język oraz buffy frakcyjne. I to co najważniejsze – król frakcji może wyhodować sobie latającego mounta Wywernę!

Wyhodowanie tego wielgachnego stwora wcale nie będzie takie łatwe. Wpierw wybudować trzeba będzie Sovereign’s Vault, a dopiero po tym lider Frakcji otrzyma misję „Symbol of Authority”. Hodowla tego mounta może zająć nawet ponad miesiąc, a to dlatego, że Wyverny rosną bardzo wolno i potrzebują mnóstwo odpoczynku.

Wyverna jest aktywna przez 21 dni i po tym czasie należy ją „odświeżyć”. Przedmiot potrzebny do tego rytuału można wytworzyć w budynku Sovereign’ s Vault. Jeśli został on zburzony, lub tez Frakcja straciła zamek i nie ma do niego dostępu, to bez tego rytuału nie będzie można jej przywołać. Wyverny nie można też przekazywać, raz wyhodowana staje sie lojalna. Nowy lider Frakcji będzie musiał sam ją sobie wyhodować aby móc jej używać.

W jaki sposób będzie można dołączyć do Frakcji stworzonej przez graczy?

Tylko lider Frakcji, czyli Sovereign, może zapraszać graczy do Frakcji. Aby otrzymać to zaproszenie postać musi być na poziomie 50+, nie należeć do żadnej gildii oraz nie może dołaczyć do innej Frakcji graczy w ostatnich 3 dniach.

Po zaproszeniu tracicie przynależność do dotychczasowej frakcji i dołączacie do tej stworzonej przez graczy. Warto pamiętać o tym, że postacie z innych frakcji mogą mieć do Was nastawienie pokojowe lub też wrogie – to zależy od negocjacji pomiędzy frakcjami.

Wszystkie gildie, które chcą należeć do Frakcji graczy będą musiały być tworzone od podstaw, gdyż dołączyć do frakcji mogą osoby nie będące członkiem gildii. Wyjątkiem są członkowie gidlii, która założyła daną frakcję. Pozostałe gildie, które powstaną w granicach danej frakcji, będą mogły składać się tylko z postaci należących do tej frakcji. Przynależenie do gildii nie jest wymagane, ale jest małym zabezpieczeniem.

Otóż władca Frakcji ma możliwość usunięcia gracza z z danej Frakcji, ale tylko pod warunkiem, że nie należy do gildii. Oznacza to, że gracz należący do gildii musi wpierw ja opuścić, aby można go było wykopać z Frakcji.

Po opuszczeniu Frakcji stworzonej przez graczy, postać powróci do swojej oryginalnej przynależności odpowiedniej do rasy i przez kolejne 3 dni nie będzie mogła dołączyć do żadnej innej Frakcji,

Zarobki Frakcji, czyli podatki.

Dotychczas, co niedzielę liderzy gidlii posiadającej zamki otrzymywali określoną ilośc Lord Coinów jako opłatę za posiadaną ziemię. Z racji tego, że aktualizacja 2.9 wprowadza olbrzymie zmiany w ekonomii zamków oraz zarabianiu Lord Coinów, wypłata następować będzie codziennie.

Podatki, czyli Lord Coiny, naliczane są w zależności od tego ile dóbr zostało wysłanych z magazynów zamkowych, co oznacza, że opłaca się mieć kilka magazynów – oczywiście pod warunkiem, że będziecie mieć wystarczającą ilość osób tworzących te dobra.

Podział zarobków zależeć będzie od Władcy, co jest bardzo ważne zważywszy na to, że gracze należący do gildii posiadającej zamek zarabiają Lord Coiny właśnie w ten sposób. Trzeba więc mieć nadzieję, że nie traficie na chciwego lidera, który nie zachce się dzielić swoimi zarobkami.

No więc, macie w planach dołączyć do Frakcji stworzonej przez graczy, czy też pozostaniecie tam gdzie teraz jesteście?

(Przetłumaczone informacje odnośnie patcha zostały zasięgniete ze strony babagra.pl)