ArcheAge-Koniec pobłażania

W pierwszym liście Community Managera ArcheAge, Seraphina „Celestrata” Brennan, przedstawiła w jaki sposób TRION ma zamiar naprawić toksyczność społeczności tej gry.

Czas zacząć się bać i uważać na to co się pisze na kanale ogólnym.

Od momentu premiery społeczność ArcheAge zdobyła reputację nieprzyjaznych i wręcz wrogich w stosunku do nowych graczy. Tak naprawdę, śledząc różnego rodzaju portale oraz reddit, widziałam wielokrotnie stwierdzenia, że społeczność tej gry jest jedną z najbardziej toksycznych i należy jej unikać.

"Jestem pewna, że wielu z Was czytało artykuły opisujące naszą grę i społeczność. Z tych wielu artykułów, jedna opinia jest najbardziej widoczna, że jesteśmy bardzo toksyczną wspólnota i powinniśmy być unikani.Stwierdzenia tego typu bardzo mnie bolą. Nasza społeczność graczy jest twórcza, namiętna, inteligentna i dzielna. Mamy graczy z różnych środowisk, którzy grają w różnorodny sposób. Nie należy oceniać naszej gry przez pryzmat destrukcyjnej mniejszości."

Mając to na uwadze Celestrata chce poprawić odbiór społeczności ArcheAge oraz interakcje między graczami, a jednocześnie zachować to, co czyni ta grę wyjątkową. Dlatego też na forum zostały zmienione zasady zamieszczania wpisów oraz stosowane będą surowsze kary za łamanie tych zasad. Zmieniono także reguły dotyczące czatów w grze, i złamanie ich grozi poważnymi konsekwencjami. Nowe reguły nie będą dotyczyć kanałów gildyjnych, grupowych, rajdowych i rodzinnych, z wyjątkiem przypadków kiedy nakazuje tego prawo lub też napisana treść jest wyjątkowo podła lub dotyczy molestowania.

Bardzo często jesteśmy przerażeni tym, co pisane jest na czacie w grze i będziemy podejmować kroki w celu naprawienia tego problemu. Następujące rzeczy nie będą akceptowane na czacie:

  • Ataki personalne przeciwko innym graczom – zdajemy sobie sprawę, że w grze takiej jak ArchAge wulgaryzmy i wyzwiska mogą się zdarzyć. Jednak ataki osobiste dotyczące prawdziwego życie gracza nie będą akceptowane. Dozwolone na przykład będą: „gówniany Darkrunner”, „dupowata taktyka w PvP” itd, ale nie można będzie powiedzieć: „jesteś gównianym ojcem”, „jesteś umysłowo niedorozwinięty”, itd.

  • Omijanie funkcji „ignore” – jeśli ktoś umieścił Cię na swojej liście postci ignorowanych, to dalsza dyskusja z tym graczem jest zabroniona. Każda próba obejścia tej fukcji, np. poprzez zalogowanie się na inną postać lub przekazywanie informacji przez innego gracza, będzie karane.

  • Spamowanie czatu aby przeszkadzać innym graczom – Niektóre przykłady to spamowanie rzeczy nie związanych z grą, które zajmują całe okno czatu, takie jak chociażby obrazki ASCII, itp.

  • Grożenie graczowi w życiu prywatnym – Groźby mogą dotyczyć gry i postaci w grze, ale jakakolwiek groźba przeciwko graczowi w życiu prywatnym będzie karana;

  • Komentarze seksualne;

  • Ujawnianie prywatnych detali dotyczących siebie lub innego gracza;

  • Dyskusja na temat polityki z życia realnego;

  • Dyskusje religijne lub atakowanie czyjejś wiary;

  • Wszystko inne co uznamy za bardzo podłe i mogące być związane z terroryzmem, morderstwem i innymi przestępstwami.

Czy myślicie, że te zmiany poprawią odbiór społeczności ArcheAge?

  • Informacje zostały zasięgnięte ze strony babagra.pl